Dentálna hygiena a zubná klinika v Prešove - Veronadent Informácie o dentálnej hygiene.

Pravidelná dentálna hygiena

Pravidelná dentálna hygiena

Základom zdravého úsmevu je prevencia. Pravidelné profesionálne čistenie a poctivá inštruktáž čistenia zubov je určite predpokladom, že dieťa bude mať zdravé zúbky.

Dentálna hygiena u detí sa ideálne skladá z rovnakých krokov ako u dospelých pacientov, samozrejme sa ale prispôsobuje veku dieťaťa. Pokiaľ je dieťa staršie a dobre spolupracujúce, tak pokojne zvládne odstránenie kameňa ultrazvukom, pieskovanie, polishing a následne inštruktáž s vhodnými pomôckami. Pri menších deťoch, ktoré ešte úplne nespolupracujú, robíme len polishing. Polishing znamená čistenie zúbkov kefkou, prípadne aj špeciálnou pastou. Pri najmenších deťoch vždy vysvetľujeme rodičom, ako sa majú správne zúbky dočisťovať a aké pomôcky sú pre ich deti vhodné.

Úlohou dentálnej hygieny u detí je tiež vytvorenie návyku na prostredie zubnej ambulancie, na zubárske kreslo a na nástroje, ktoré sa používajú ako pri dentálnej hygiene tak aj pri iných zákrokoch v ústnej dutine (napr. zrkadielko, sonda, pinzeta).

Ak dieťa chodí pravidelne na dentálnu hygienu je pravdepodobnejšie, že ak bude nutné nejaké ošetrenie, zvládne ho omnoho lepšie ako deti, ktoré prídu na ošetrenie zubného kazu bez predchádzajúcej návštevy zubnej ambulancie.

Tweet Like Share Share Pin it Email

Čo ostatní hovoria o “Pravidelná dentálna hygiena” ? (Jeden komentár)